IMPULS REHAB - Rehabilitacja i fizjoterapia

mgr Paulina Nowicka

Tytuł magistra fizjoterapii otrzymała na Akademii Medycznej w Lublinie. Jej główną pasją jest dbanie o zdrowie w szerokim tego słowa znaczeniu.

Interesuje się schorzeniami narządu ruchu, takimi jak bóle kręgosłupa i stawów obwodowych. Dodatkowo jej pasją jest masaż i praca na tkankach miękkich. Pracuje metodami terapii manualnej Maitlad i Cyriax. Wykonuje zabiegi z zakresu ujędrniania skóry, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Pracę z pacjentami uzupełnia treningiem funkcjonalnym i siłowym. Instruktor fitness, pilates i aeroboxing.

W wolnych chwilach zachęca wszystkich do aktywnego i zdrowego trybu życia. Najczęściej można ją spotkać w siłowni.

impuls rehab serce 2

CENNIK IMPULS REHAB

Rehabilitacja

Pierwsza wizyta 130 zł
Każda kolejna 120 zł
Pakiet 5 110x5 = 550 zł
Pakiet 10 100x10 =1000 zł
Czas każdej wizyty: 30-40 min

Trening medyczny

Trening medyczny 45 min -130 zł
Pakiet 5x 120zl = 600 zl
Pakiet 8X 110zl = 880 zl
Pakiet 10x 100zl = 1000 zl

Masaż

Masaż relaksacyjny 30 min - 90 zł
Masaż relaksacyjny 60 min - 150 zł
Masaż klasyczny 30 min - 90 zł
Masaż klasyczny 60 min - 150 zł
Masaż gorącymi kamieniami 60 min - 180 zł
Masaż sportowy z elementami rehabilitacji 30 min - 100 zł
Masaż sportowy z elementami rehabilitacji 60 min - 200 zł
Masaż gorącym miodem 60 min - 200 zł
Masaż świecą 30 min- 150 i 60 min - 180 zł

Jak przebiega wizyta u fizjoterapeuty?

Wizyta w gabinecie fizjoterapeutycznym to  przede wszystkim na wywiad, badanie funkcjonalne i strukturalne oraz na ustaleniu toku leczenia. Badanie przeprowadza się u pacjenta rozebranego do bielizny lub ubranego w nie krępujący ruchów strój sportowy. Postępowanie fizjoterapeutyczne ustalane jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Zwykle terapia rozpoczyna się od sesji terapii manualnej, w celu zmniejszenia lub zlikwidowania bólu, poprawy funkcji w obszarze dolegliwości i w obszarach odległych lecz funkcjonalnie powiązanych. Kolejnym etapem  procesu leczenia jest kinezyterapia (leczenie ruchem), czyli dopasowany do możliwości i potrzeb pacjenta plan treningowy. Czas trwania procesu leczenia bywa zróżnicowany i zależy od charakteru dolegliwości (ostry lub przewlekły), ich powtarzalności w czasie, wieku pacjenta, jego stylu życia, stosowania się lub niestosowania do zaleceń. Wpływ na długość leczenia mają też współistniejące schorzenia towarzyszące.

Fizjoterapeuta może poprosić Cię o wykonanie dodatkowych badań lub skierować na konsultację do lekarza odpowiedniej specjalizacji.

Jeśli posiadasz jakiekolwiek istotne z diagnostycznego punktu widzenia badania, opisy schorzenia/schorzeń z poprzednich wizyt u innych lekarzy czy z wizyt szpitalnych, koniecznie zabierz je ze sobą na wizytę do fizjoterapeuty.