Moje konto Sklep

Trampoliny

Niech cię nie zwiedzie skojarzenie z dziecięcą zabawą. Trening na trampolinach, mimo że sprawia dużo radości, pomoże Ci porządnie się zmęczyć i spocić oraz spalić naprawdę dużo energii - nawet do 800-1000 kalorii podczas godzinnych zajęć.

NA CZYM POLEGA

Grupowe ćwiczenia na trampolinach, czyli jumping fitness, to ogólnorozwojowy trening kardio, na specjalnych jednoosobowych trampolinach, z mocowaną rączką dla utrzymania równowagi. Uczysz się prawidłowej postawy, techniki skakania oraz innych elementów choreograficznych, wykonywanych w rytm energetycznej muzyki.

JAK DZIAŁA

Na trampolinie pracuje jednocześnie wiele grup mięśniowych – więcej niż podczas większości sportów wytrzymałościowych. Dzieje się tak, gdyż ćwiczenia są wykonywane na niestabilnym podłożu, jakim jest mata trampoliny, wymuszającym ciągłą stabilizację. Mocno zaangażowane są zwłaszcza mięśnie całych nóg, pośladków oraz brzucha oraz głębokie partie, tzw. core system. Duże tempo podnosi tętno, a zmienna prędkość i intensywność (trening anaerobowy) prowadzi do bardziej efektywnego spalania tkanki tłuszczowej. Chodząc na zajęcia regularnie, szybko poprawiasz ogólną sprawność swojego organizmu – wytrzymałość, elastyczność, mobilność, równowagę i koordynację ruchową.

EFEKTY

Trening na trampolinach to wiele pozytywnych efektów, które odczujesz i zauważysz:

 • duża ilość spalonych kalorii
 • tkanka tłuszczowa zredukowana
 • mięśnie całego ciała wzmocnione
 • ujędrnione pośladki, uda, łydki i brzuch
 • większa elastyczność
 • lepsza koordynacja i balans
 • zwiększona wydolność
 • doskonałe samopoczucie

a także:

 • pobudzenie krążenia krwi i limfy
 • dotlenienie tkanek
 • zwiększenie pojemności płuc
 • zmniejszenie obrzęków
 • obniżenie ciśnienia

DLA KOGO?

Zajęcia polecamy bez względu na twój wiek, czy doświadczenie. Trampoliny umożliwiają dostosowanie tempa i intensywności ćwiczeń do możliwości grupy. Skoki są amortyzowane miękką i sprężystą powierzchnią, co chroni układ ruchu. Prawidłowo wykonywane podskoki są więc bezpieczniejsze dla stawów niż np. bieg na twardym podłożu. Większe problemy zdrowotne warto jednak skonsultować wcześniej z instruktorem.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Zajęcia rozpoczyna rozgrzewka, złożona z prostych kroków. Serce zaczyna bić coraz szybciej, a wszystkie partie ciała przygotowują się do bardziej intensywnej pracy i wykonywania bardziej skomplikowanych układów na trampolinie. Pojawiają się nowe kroki, które wykonujemy w rytm muzyki – uczymy się prostych choreografii. Na koniec pozostaje nam staranne, lecz delikatne, rozciągnięcie zmęczonych mięśni i uspokojenie oddechu.

MIEJ NA UWADZE

Zanim zapiszesz się na zajęcia, skonsultuj z instruktorem, czy są one odpowiednie dla ciebie. Trampoliny to nie najlepszy wybór jeśli: masz dużą nadwagę, jesteś w ciąży, cierpisz na zwyrodnienie stawów lub osteoporozę, zdiagnozowano u Ciebie nadciśnienie lub inne choroby krążenia, masz świeży uraz stawu skokowego lub kolanowego.

TYP ZAJĘĆ:

cardio

CZAS TRWANIA:

55 min

POZIOM TRUDNOŚCI:

dla każdego

Cennik

INNE TRENINGI

WIĘCEJ

“Zwycięzcy są zrobieni z czegoś co znajduje się w głębi nich samych - pragnienie, marzenie, wizja. Muszą mieć wytrzymałość do ostatniej minuty, muszą być trochę szybsi, muszą mieć umiejętności i wolę. Ale wola musi być mocniejsza niż umiejętności.”

Muhammad Ali

Zapisz się na zajęcia już teraz!

zapisz się na zajęcia